Barvy v bytě

Obecně platí, že tam kde se nachází málo denního světla, by se měli nacházet světlé, pastelové barvy. Tyto barvy do bytu jsou vhodné také v tom případě, je-li prostor malý a my ho potřebujeme zvětšit. Příliš dlouhou a úzkou místnost opticky vyvážíme tak, použijeme-li na delší stěny tmavé barvy a na čelní stěny naopak barvy světlé. Barvy v bytě jako jsou modrá, šedá či fialová působí chladně, kdežto barvy v bytě jako žlutá, oranžová nebo červená celý byt rozjasňují a dodávají pocit příjemného tepla. Důležité je také vnímání barev jako celku v našem bytě.

Jinak na náš organismus působí barvy teplé, jinak barvy studené. Jedny nás povzbuzují k aktivitě, jiné uklidňují či dodávají energii.

Pokud máme alespoň trochu jasno jaké barvy do bytu použijeme, je dobré si zajistit vzorník barev či zajít do nějaké prodejny barev, kde jsou tyto vzorníky barev k mání, případně vám ho tam zapůjčí. Můžete se také podívat na vzorník barev Primalex Bonus nebo vzorník barev Primalex Fortisimo. Pokud pokukujete pouze po bílé barvě, zkuste na bílé nátěry Primalex Plus bílý.

Diskusní téma: Barvy v bytě

Datum: 22.04.2010

Vložil: Market

Titulek: Obývák

Dobrý den, chci vymalovat obývák 4,5x4,5m, nábytek v barvě švestky, podlaha světlé dřevo, závěsy a koberec červeno-oranžové, jedno velké okno, proti němu v rohu krbová kamna. Přemýšlím o světle zelené a kolem krbovek tmavší zelená. Ale nevím ... Moc děkuji za radu

Datum: 16.03.2010

Vložil: martina

Titulek: barva stěny

Dobrý den, chystáme se malovat a já pořád nevím jaká barvu zvolit. Máme oranžovou sedací soupravu a světlejší obývací stěnu. Myslela jsem zelenou ale stále váhám. Také bych měla asi napsat,že se jedná o byt.

Datum: 18.03.2010

Vložil: markéta

Titulek: Re: barva stěny

Dobrý den, my máme v obýváku vymalovanou jednu stěnu na zeleno, plus část protější stěny a to na zelenou hodně sytou a křiklavou (skoro bych řekla, taková barva jako jsou zelené zvýrazňovače) a vypadá to velice dobře. Všem se to moc líbí. Měli jsme také strach, ale je to super.

Datum: 12.04.2010

Vložil: eva

Titulek: Re: barva stěny

já si myslím že by se k tomu hodila žlutá barva a lehký odstín oražové barvy

Datum: 10.03.2010

Vložil: Iva

Titulek: Obyvák s jídelnou a kuchyň

Dobrý den, chtěla bych poradit jakou barvu zvolit do propojeného obyváku
s jídelnou a kuchyní. Obyvák nemá žadný nábytek kromě stolku s televizí, oranžovo-bílé sedačky a krbu se zeleným mramorem, jídelna je v barvě sv. dubu a o malinko tmavší je plovoucí podlaha, kuchyň je sv. zelená v kombinaci s břízou a korpusy jsou třešeň. Představovala jsem si do kuchyně a jidelny nějakou žlutou v kobinaci se zelenou ado obyváku nějaký přechod do tmavší např. bordo. Můžete mi poradit?

Datum: 25.02.2010

Vložil: Šárka

Titulek: kuchyň

Dobrý den. Chtěla bych poradit jakou barvu zvolit pro vymalování kuchyně. Podlaha-korek, kuchyňská linka-buk.Místnost je menší, orientovaná na východní stranu.Raději bych pro optické zvětšení zvolila světlou barvu, ale nevím, jestli by nesplývala s nábytkem.Tmavé se bojím, aby nezmenšovala.Prosím o radu a děkuji za odpověď

Datum: 26.01.2010

Vložil: Léňa

Titulek: Ložnice

Dobrý večer,chceli bychom nějak oživit malou ložnici,ve které jsou vestavěné tmavší zelené dveře a nevíme si rady jakou barvu pokoje zvolit.Pokoj měří cca 3,5x3m ve kterém jsou dveře v odstínu buku.Děkuji moc za radu:-)L.

Datum: 23.01.2010

Vložil: Milda

Titulek: Barva do obyvaku

Dobry vecer, chteli bysme do na naseho obyvaku jednu stenu za tv vymalovat nejakou barvou ale mame obyvak v barevne kombinaci cerna a bila bila pohovka, tmavy koberec a tmavsi nabytek poradte jaka barva by se nejlepe hodila?Diky

Datum: 03.08.2010

Vložil: Honza

Titulek: Re: Barva do obyvaku

fialová

Datum: 17.01.2010

Vložil: Radka

Titulek: Obývák + jídelna

Dobrý den, prosím o radu, jakou zvolit barvu na stěny v obývacím pokoji, který je propojený s jídelnou. Máme temně modrou sedačku, jídelní stůl má černé nohy i židličky. Obrazy, podsedáky, polštářky a květináče jsou červené, 2 police bílé. Ostatní stolky jsou skleněné + chrom. Místnosti jsou světlé. Děkuji za radu.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek


- Zajímají Vás automobily Škoda? Navštivte Bazar Škoda. - Vybírat barvy můžete na www stránkách Barvy