Barvy v bytě

Obecně platí, že tam kde se nachází málo denního světla, by se měli nacházet světlé, pastelové barvy. Tyto barvy do bytu jsou vhodné také v tom případě, je-li prostor malý a my ho potřebujeme zvětšit. Příliš dlouhou a úzkou místnost opticky vyvážíme tak, použijeme-li na delší stěny tmavé barvy a na čelní stěny naopak barvy světlé. Barvy v bytě jako jsou modrá, šedá či fialová působí chladně, kdežto barvy v bytě jako žlutá, oranžová nebo červená celý byt rozjasňují a dodávají pocit příjemného tepla. Důležité je také vnímání barev jako celku v našem bytě.

Jinak na náš organismus působí barvy teplé, jinak barvy studené. Jedny nás povzbuzují k aktivitě, jiné uklidňují či dodávají energii.

Pokud máme alespoň trochu jasno jaké barvy do bytu použijeme, je dobré si zajistit vzorník barev či zajít do nějaké prodejny barev, kde jsou tyto vzorníky barev k mání, případně vám ho tam zapůjčí. Můžete se také podívat na vzorník barev Primalex Bonus nebo vzorník barev Primalex Fortisimo. Pokud pokukujete pouze po bílé barvě, zkuste na bílé nátěry Primalex Plus bílý.

Diskusní téma: Barvy v bytě

Datum: 03.08.2009

Vložil: Marta

Titulek: obývací pokoj spojený s kuchyní

Dobrý den,
potřebovala bych poradit.Jsme starší manželé.Provádíme malování obývacího pokoje a výměnu podlahy s kobercem za plovoucí dřevěnou podlahu.V celém bytě máme tapety to je naše první malování.Místnost je 5x5 m velká.Jedna stěna ze 2/3 prosklená se vstupem na zahradní terasu a dále na zahradu.Sedací soupravu máme zelenkavou a nábytek hnědý.Závěsy pak broskvové barvy.Obývaci pokoj je spojený s kuchyní.Barva kuchyně je třešeň s vanilkou.Stěny pak kombinace pomerančová se žlutou.I zde je možné barvu podle potřeby změnit.Předem děkuji za radu. S pozdravem Kolomazníková Marta adresa M.Kolomaznikova@seznam.cz

Datum: 06.07.2009

Vložil: martina

Titulek: dětský pokoj

Dobrý den,poradíte mi, jak mám vymalovat dětský pokoj pro starší dceru. Okna máme na východ.Nábytek je z masivu.Podlaha je v barvě světlého dubu. V prostřed pokoje je velký koberec v barvě zelené s velkými kytkami jedna je modrá, žlutá, lila, oranžová. Viděla bych to na lila a zelenou. Poradíte mi? Děkuji.

Datum: 08.08.2009

Vložil: Lucie

Titulek: Re: dětský pokoj

dobrý den, hezky vypadá tmavší žlutá se zelenkavou. Máme podobně s manželem vymalovanou ložnici a vypadá to moc hezky

Datum: 26.06.2009

Vložil: Hanka

Titulek: kuchyn a obyvak

Dobrý den,chci se zeptat,zda jdou k sobě barvy oranžová a zelená???Kuchyn máme světlou,tak tu jsem si říkala,že vymalujeme zelenou a obývák je s kuchyní propojený,zatím nezařízený,tak ten bysme vymalovali oranžovou.A do kuchyně bych dala oranžové doplnky-závěsy,vázy...a do oranžového obýváku bych dala zelené doplnky...Co na to říkáte Vy?A ještě se vás zeptám-v obýváku máme betonové schody do podkroví a chceme je obložit,ale nevím jakou barvu obkladu teda zvolit???Děkuji za RADY!!!!!

Datum: 15.06.2009

Vložil: Renata

Titulek: obývák

Dobrý den,chtěla bych vymalovat obývák v novém bytě.Je to velká,světlá místnost spojená s kuchyní.Sedačka je hnědá, stěna také.Byla by vhodná vínová?Děkuji za odpověď

Datum: 23.06.2009

Vložil: Marcela

Titulek: Re: obývák

Hezký den,chtěla bych vymalovat jídelnu,která je propojena s obyvákem.Místnost je světlá.Sedačka bílá ,stěna buk,v jídelně také a bílý koberec. Děkuji
,

Datum: 04.08.2009

Vložil: Alice

Titulek: Re: Re: obývák

urcite dejte fialovou je prekrasna uvidite sama....

Datum: 23.05.2009

Vložil: Ilona

Titulek: obývací pokoj

Dobrý den,chtěla bych poradit jak vymalovat obývák.Sedací soupravu máme ve světle béžové barvě.Nábytek v olši.Koberec je středně hnědý.Chtěla bych vymalovat jen jednu stěnu a to za sedací soupravou.Zbytek bych nechala na bílo.Děkuji za radu.

Datum: 07.10.2009

Vložil: Vani

Titulek: Re: obývací pokoj

Vypadá to na hezké přírodní barvy, přišla by mi hezká tmavě hnědá:)

Datum: 19.05.2009

Vložil: Sabina

Titulek: Obývací pokoj s kuchyňkou

Dobrý den, byla bych moc vděčná, kdyby jste mi mohli poradit jak vhodně vybrat barvy koberce a vymalovat. Máme nový obývací pokoj-docela slunný-spojený s malou kuchyňkou-ta bude barvy Wenge-tmavě hnědá-dlažba béžová-stejná barva obkladu. Nábytek-tedy konf.stolek a skříňka pod televizi taky tm.hnědá.
Sedací souprava světle krémová. Chtěla bych jednoduchý koberec a ke stolu
pod nohy na spestření, takový ten chlupatý. A jakou barvu stěny za světlou sedačku ? Moc Vám děkuji za radu.

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Přidat nový příspěvek


- Zajímají Vás automobily Škoda? Navštivte Bazar Škoda. - Vybírat barvy můžete na www stránkách Barvy