Barvy v bytě

Obecně platí, že tam kde se nachází málo denního světla, by se měli nacházet světlé, pastelové barvy. Tyto barvy do bytu jsou vhodné také v tom případě, je-li prostor malý a my ho potřebujeme zvětšit. Příliš dlouhou a úzkou místnost opticky vyvážíme tak, použijeme-li na delší stěny tmavé barvy a na čelní stěny naopak barvy světlé. Barvy v bytě jako jsou modrá, šedá či fialová působí chladně, kdežto barvy v bytě jako žlutá, oranžová nebo červená celý byt rozjasňují a dodávají pocit příjemného tepla. Důležité je také vnímání barev jako celku v našem bytě.

Jinak na náš organismus působí barvy teplé, jinak barvy studené. Jedny nás povzbuzují k aktivitě, jiné uklidňují či dodávají energii.

Pokud máme alespoň trochu jasno jaké barvy do bytu použijeme, je dobré si zajistit vzorník barev či zajít do nějaké prodejny barev, kde jsou tyto vzorníky barev k mání, případně vám ho tam zapůjčí. Můžete se také podívat na vzorník barev Primalex Bonus nebo vzorník barev Primalex Fortisimo. Pokud pokukujete pouze po bílé barvě, zkuste na bílé nátěry Primalex Plus bílý.

Diskusní téma: Barvy v bytě

Datum: 19.05.2009

Vložil: Radan

Titulek: Re: Obývací pokoj s kuchyňkou

Co třeba vínovou?

Datum: 04.08.2009

Vložil: Alice

Titulek: Re: Obývací pokoj s kuchyňkou

Krasna je cervena a bile dpolnky....

Datum: 14.05.2009

Vložil: Josef

Titulek: ha ha ha

ha ha ha fialová ložnice, to je úlet

Datum: 13.05.2009

Vložil: Hana

Titulek: Optické zvětšení pokoje

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak mám vymalovat pokoj, abych ho opticky rozšířila. Jedná se o nudli s rozměry 5,3 x 2,2. Na jedné z kratších stěn je okno a na té druhé jsou dveře (tedy obě dlouhé stěny jsou bez děr). Chtěla bych použít pastelově oranžovou barvu. Předem děkuji za odpověď.

Datum: 06.05.2009

Vložil: ahiluk@seznam.cz

Titulek: obývák a pokojíček

Dobrý den,chtěla bych vás poprosit také o radu. V obýváku máme světle hnědý nábytek doplněný stříbtnou. Sedací soupravu šedivo střbrnou a koberec také světle hnědý. Na stěnách máme broskvovou,ale chtěla bych to změnit.Jediné v černé barvě máme krb,televizia akvárium. V pokojíčku má holčička světle hnědý nábytek doplněný červenými dveřmi a zrcadlem.

Datum: 28.04.2009

Vložil: Míša

Titulek: obývák

Krásný den,poraďte prosím, jak vymalovat moderně obývák. Balkonové okno na jih,sedačka tmavě modrá do "u" a komody masiv, borovice.Zatím je za sedačkou žlutá a protilehlá stěna je oranžová.koberec šedý.Hodí se červená se šedou? Moc děkuji za odpověď.

Datum: 20.04.2009

Vložil: Hanka

Titulek: obývací pokoj

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s výběrem barvy do obývacího pokoje, je podkrovní, zatím nezařízený, bude tam krb obložený lesklou srnčí hnědou.Je celkem prostorný,mírně protáhlý, ale má jedno okno. Nevím si rady s barvou, která by se hodila k tomuto krbu.Děkuji.

Datum: 18.04.2009

Vložil: Jana

Titulek: ložnice

Dobry den,chtěla bych poradit jak vymalovat ložnici, mame oranžovo žluto červenou postel a svetle hnedy nabytek. diky moc

Datum: 14.05.2009

Vložil: Pavel

Titulek: Re: ložnice

vyhoď mábytek a pak maluj

Datum: 07.10.2009

Vložil: niva

Titulek: Re: ložnice

Použila bych jednu z uvedených barev.

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Přidat nový příspěvek


- Zajímají Vás automobily Škoda? Navštivte Bazar Škoda. - Vybírat barvy můžete na www stránkách Barvy