Barvy v bytě

Obecně platí, že tam kde se nachází málo denního světla, by se měli nacházet světlé, pastelové barvy. Tyto barvy do bytu jsou vhodné také v tom případě, je-li prostor malý a my ho potřebujeme zvětšit. Příliš dlouhou a úzkou místnost opticky vyvážíme tak, použijeme-li na delší stěny tmavé barvy a na čelní stěny naopak barvy světlé. Barvy v bytě jako jsou modrá, šedá či fialová působí chladně, kdežto barvy v bytě jako žlutá, oranžová nebo červená celý byt rozjasňují a dodávají pocit příjemného tepla. Důležité je také vnímání barev jako celku v našem bytě.

Jinak na náš organismus působí barvy teplé, jinak barvy studené. Jedny nás povzbuzují k aktivitě, jiné uklidňují či dodávají energii.

Pokud máme alespoň trochu jasno jaké barvy do bytu použijeme, je dobré si zajistit vzorník barev či zajít do nějaké prodejny barev, kde jsou tyto vzorníky barev k mání, případně vám ho tam zapůjčí. Můžete se také podívat na vzorník barev Primalex Bonus nebo vzorník barev Primalex Fortisimo. Pokud pokukujete pouze po bílé barvě, zkuste na bílé nátěry Primalex Plus bílý.

Diskusní téma: Barvy v bytě

Datum: 05.04.2009

Vložil: Andrea

Titulek: obyvák

Dobrý den, prosím chtěla bych poradit jak moderně vymalovat obyvák, sedačku máme velkou oranžovou do tvaru U, nábytek v barvě olše a zatím máme 3stěny slabě meruňkové a kolem okna je celá stěna bílá. Tak mě napadlo vymalovat dvě stěny na bílo jak je sedačka v jednom rohu a aj by víc vynikla a čtvrtou zeť naproti sedačky ponechat meruňkovou kde máme tv plazmu, nebo ji dát více barvy podle sedačky oranžovou? poraďte, moc krát děkuji

Datum: 09.04.2009

Vložil: Andrea

Titulek: Re: obyvák

Tak jsem obyvák vymalovala na bílo a naproti sedačky jak je plazma je sitě oranžová a je to moc hezké:-)

Datum: 24.04.2009

Vložil: David

Titulek: Re: Re: obyvák

Než jsem přečetl Váš druhý příspěvěk, tak jsem vám chtěl přesně to, co jste udělala poradit. To je totiž v tomto případě nejoptimálnější a velmi efektní.

Datum: 14.05.2009

Vložil: pavel

Titulek: Re: Re: obyvák

Vypni plazmu a budešmít hned jasno jak vylíčit

Datum: 19.07.2010

Vložil: Jaja

Titulek: Re: Re: Re: obyvák

...co ty seš za kokota!!! rada bych tě poznala, abych ti mohla jednu lisknout...

Datum: 30.03.2009

Vložil: EVA

Titulek: OBÝVACÍ POKOJ

DOBRÝ DEN,POTŘEBOVALA BYCH PORADIT JAK MÁM VYMALOVAT OBÝVACÍ POKOJ,MÁME ROHOVOU SEDACÍ SOUPRAVU BÉŽOVÉ BARVY ,ČERNOU STĚNU.KOBEREC BUDEME KUPOVAT ASI TAKY BÉŽOVÝ MOŽNÁ O TROCHU TMAVŠÍ NEŽ JE SEDAČKA,MŮŽETE MI PORADIT JAK MÁM VYMALOVAT STĚNY?CHTĚLA BYCH OBÝVACÍ POKOJ ROZVESELIT.DÍKY

Datum: 31.03.2009

Vložil: Asi

Titulek: Re: OBÝVACÍ POKOJ

Zvolil bych něco do žlutozelena a k tomu do stejné barvy pár bytových doplňků jako polštář či vázu.

Datum: 31.03.2009

Vložil: Evais

Titulek: Re: OBÝVACÍ POKOJ

já bych zvolila za tou sedačkou červenou stěnu.a zbytek stěn bych vymalovala bílou barvou.

Datum: 30.03.2009

Vložil: anikas@seznam.cz

Titulek: Jaké barvy volit v pokojích

Dobrý den, ráda bych si nechala poradit, jakým způsobem vymalovat obývací pokoj, ložnici a v jaké barvé zvolit potah na rohovou sedačku v obývacím pokoji.
Obývací pokoj. Slunce sem svítí celý den (zatím vymalováno bíle). Místnost /3,40x5,20m2/ je obdélník, velké(dvoukřídlé)okno /bílé/ je na jedné kratší stěně, na protější krátké stěně je nábytek /jedna tenší vysoká skřín s komůdkou – v dekoru noce s krémovou barvy /úchytky stříbrné/. V rohu pracovní malý rohový stůl. U okna podél delší zdi v rohu je sedačka svetlě meruňková, rohová, vedle ni kreslo z té samé barvy, naproti podél delší zdi máme uprostřed část nábytku opet v dekoru noce s krémovou barvy /úchytky stříbrné/ s televizí, jinak je na této zdi po obou stranách vchod do kuchyně a z druhé strany vchod do předsíně, v rozích dané kytky. Na podlaze jsou světlé bukové parkety. Představuji si teplé barvy, ale vubec nevím, jakou barvu zvolit, aby obývycí pokoj působil větším dojmem /ne uzavřeně/, abysme se tam cítili uvolněne. Slyšela, jsem, že lze malovat ve dvou odstínech (sytá/světlá), který odstín na kterou stěnu použít, abych docílila potřebných optických klamů? Mám nechat od stropu raději bílý proužek nebo nátěr provést až ke stropu?
Ložnice. Slunce sem svítí celý den /3,40x5,20m2/. Místnost je obdélník, velké(dvoukřídlé)okno je na jedné kratší stěně, téměř po celé délce protější krátké stěny, až do půlky jedné z delších je šatní skříň (nábytek je z olše) – rohová souprava skříní. Vedle skříne /na delší zdi/ postel velká /180cm/, také z olše, na protejší stěně pouze komůdka, vedle pár kytek a vchod do ložnice.
Prosím Vás o radu, jaké zvolit barvy a odstíny?

Na konec prosím jěště o radu při výběru barvy potaku na sedačku /viz popis obývací pokoj/. Moc děkuji. Andrea K.

Datum: 25.03.2009

Vložil: alena

Titulek: pokoj

Dobrý den potřebuju poradit...mám na výběr ze tří barev do mého nového pokoje...je mi 17 a mam na výběr fialovou, oranžovou a žlutou ale nevim které z nich zkombinovat...poraďte prosíím..předem děkuji za odpověď

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Přidat nový příspěvek


- Zajímají Vás automobily Škoda? Navštivte Bazar Škoda. - Vybírat barvy můžete na www stránkách Barvy