Barvy v bytě

Obecně platí, že tam kde se nachází málo denního světla, by se měli nacházet světlé, pastelové barvy. Tyto barvy do bytu jsou vhodné také v tom případě, je-li prostor malý a my ho potřebujeme zvětšit. Příliš dlouhou a úzkou místnost opticky vyvážíme tak, použijeme-li na delší stěny tmavé barvy a na čelní stěny naopak barvy světlé. Barvy v bytě jako jsou modrá, šedá či fialová působí chladně, kdežto barvy v bytě jako žlutá, oranžová nebo červená celý byt rozjasňují a dodávají pocit příjemného tepla. Důležité je také vnímání barev jako celku v našem bytě.

Jinak na náš organismus působí barvy teplé, jinak barvy studené. Jedny nás povzbuzují k aktivitě, jiné uklidňují či dodávají energii.

Pokud máme alespoň trochu jasno jaké barvy do bytu použijeme, je dobré si zajistit vzorník barev či zajít do nějaké prodejny barev, kde jsou tyto vzorníky barev k mání, případně vám ho tam zapůjčí. Můžete se také podívat na vzorník barev Primalex Bonus nebo vzorník barev Primalex Fortisimo. Pokud pokukujete pouze po bílé barvě, zkuste na bílé nátěry Primalex Plus bílý.

Diskusní téma: Barvy v bytě

Datum: 31.03.2009

Vložil: Barvy

Titulek: Re: pokoj

Doporučuji zkombinovat žlutou a oranžovou.

Datum: 24.03.2009

Vložil: melek

Titulek: barva do obyvaku

dobry den,potrebovala bych poradit jak vymalovat obyvaci pokoj.sedacka je cerna akoberec je ruzovo zluty.prosim poradte me.

Datum: 31.03.2009

Vložil: Barvy

Titulek: Re: barva do obyvaku

Tak zkuste jednu stěnu do lehkého nádechu fialové a ostatní nějakým neutrálním tónem tj bud bíle nebo do světle šedivé.

Datum: 16.03.2009

Vložil: Trochtová

Titulek: jak vymalovat obývák

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Chystáme se malovat obývák,ale nemáme představu jakou barvou.Máme červenou rohovou sedací soupravu a světlou barvu nábytku(klon nida).Můžete mi prosím poradit?děkuji

Datum: 08.03.2009

Vložil: Dostálová

Titulek: Omyl

Dobrý den,chtěla bych upozornit na nedorozumění ve víše uvedeném článku barvy v bytě,kde uvádějí,že místnost,která je dlouhá a uzká opticky vyvážíme tak,že na dlouhé stěny použijeme tmavé a teplé barvy a na čelní světlé barvy. Chci upozornit,že skutečnost je pravým opakem,protože tmavé barvy stěny přibliřují a světlé zase oddalují,proto by to mělo být naopak.

Datum: 08.03.2009

Vložil: Dostálová

Titulek: Re: Omyl

Ale když nad tím teď přemýšlím,světlé barvy stěny taky zvětšují a tmavé zmenšují takže jsem se spletla zřejmě já. Omlouvám se :)

Datum: 07.03.2009

Vložil: dolezalova

Titulek: barva do ložnice

dobrý den.chystám se malovat ložnici ,bílý nábytek,na jednu zeď za postele bych dala tmavě fialovou a nevím jaká kontrastní barva by se k ní hodila .můžete mi prosím poradit? děkuji

Datum: 08.03.2009

Vložil: Dostálová

Titulek: Re: barva do ložnice

Dobrý den,podle mého vkusu bych nedávala žádné kontrastní barvy,volila bych spíše neutrální barvy verz. šedá se světlejším jasem,nebo fialová se světlejším jasem. Měla bych obavy aby se barvy nebyly a nepřekřikovaly,v ložnici by mohl zavládnout chaos,což do místnosti,která má sloužit jako klidná a odpočinková nedoporučuji. Ale volba zůsává jen na Vás,toto téma je spíše mím koníčkem. Volte hlavně podle citu.

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Přidat nový příspěvek


- Zajímají Vás automobily Škoda? Navštivte Bazar Škoda. - Vybírat barvy můžete na www stránkách Barvy