Ložnice

Ložnice je místem relaxace a odpočinku. Tomu by měl odpovídat nejen nábytek ložnice, ale vůbec veškeré barvy v ložnici. Podívejte se, jaké barvy zvolit do ložnice, abychom navodili  pohodovou atmosféru a naopak, jakým se pro jistotu vyhnout.

 

BARVY LOŽNICE

Do české ložnice se hodí spíše tlumené a jemné barvy, přece jen je ložnice místem relaxace a odpočinku. Volba barvy do ložnice je věcí osobního vkusu, ale může nám pomoci i inspirace. Osobně bych volil odstíny zelinkavé, béžové, narůžovělé a jiné pastelové barvy.

Jednotliví prodejci barev nabízejí nepřeberné množství barevných odstínů, a tak je paradoxně mnohem těžší zvolit si mezi nimi jednu jedinou barvu. Podle malého útržku papíru s vybraným barevným odstínem i těžko poznáte, jak bude nakonec výsledná barva ve vašem pokoji vypadat.

Tmavé odstíny barev by malou ložnici opticky zmenšily. Pro tento případ vyberte tedy nějaký světlý odstín. Váše ložnice se bude zdát větší.

Pokud je vaše ložnice dostatečně prostorná, budete mít při výběru mnohem volnější ruku. Zvolte romantické zářivé barvy, které váš pokoj prosvětlí a provzdušní.


Chladné barvy, jako modrá, zelená a šedá, jsou perfektní pro klidný spánek, protože nám dávají pocit klidu a ticha a působí relaxačně. 
I když jsou pro stěny v ložnici nejlepší barvy chladnější, můžete zvolit i nějaký teplý odstín. Použijte například máslovou žlutou, broskvovou nebo jemně růžovou k vytvoření teplé atmosféry.
Neutrální barvy jsou velmi elegantní a zároveň praktické, protože k nim můžete volit pestřejší doplňky (polštáře, obrázky, povlečení), které můžete podle nálady obměňovat. Barvy doplňků mohou být výrazné, např. tmavě červená, purpurová a sytě modrá nebo zelená. Až vás omrzí, jednoduše je vyměníte za nové.

Pokud chcete ve své ložnici vytvořit příjemnou atmosféru, nepoužívejte v ní více než 4 různé barvy. Nejlepší bude, když budou jednu dominantní barvu doplňovat ostatní barvy. Tyto barvy použijte na nábytek, povlečení a ostatní doplňky.


Ložnice- nábytek    Ložnice - fotogalerie

--

Diskusní téma: Ložnice

Datum: 18.12.2014

Vložil: marie

Titulek: modra loznice

Dobry den mam modrou barvu vymalovanou loznici.poradte mi jaky mam koupit koberec mame zatim svetle smetanovej kterej je dost nepraktickej porad ho musim prat.potrebuju dat jinou barvu ale netusim jakou.jeste dodatek strop je bilej.dekuji moc za radu

Datum: 28.01.2014

Vložil: Marie Staňková

Titulek: ložnice

Můžete mi poradit jakou mám volit barvu koberce, výmalby a doplňků ?
Skříně a stolek mám bílý, čalounění na čele postele je tmavě a světle šedé, bílé a žluto-zelenkavé. Jinak je bílá. Pokoj má 3,30 x 3,50. 2 metr.skříně a postel 120 x 200.
Moc děkuji, Maruška

Datum: 30.09.2013

Vložil: Lenka

Titulek: Ložnice

Jěště k mé otázce co se týče té zelené barvy do ložnice,jěště jsem zapomněla napsat,že skřín mám v mahagonové barvě.Tak jestli by se to dalo skombinovat s tou bílou barvou na zdi a s tou zelenou za tou postelí.Tedy ponechat všechny zdi bílé jen za postel dát světle zelenou.Děkuji Lenka

Datum: 30.09.2013

Vložil: Lenka

Titulek: Ložnice

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli by šlo, abych měla v ložnici zdi do bílé barvy,ale za čelem postele měla zed uprostřed do zelena.Na tu zed bych si chtěla dát obraz který je také do zelena kombinovaný s bílou barvou,.Zbytek zdí bych nechala do bíla.Myslíte,že by to šlo??Děkuji za odpověd Lenka

Datum: 23.09.2013

Vložil: Kateřina

Titulek: Ložnice

Dobrý den chtěla bych poradit jakou barvu do ložnice.Mám černo šedý koberec a postel buk.Přemýšlím nad jednou stěnou do šedo fialova ale netuším zda je to správná volba do ložnice.Děkuji

Datum: 30.05.2013

Vložil: Nguyenova

Titulek: ložnice,obývák,kuchyně

Dobrý den,chtěla bych poradit jakou barvu do ložnice,obývák,kuchyně,dětské pokoj,koupelna?Děkuji

Datum: 19.07.2012

Vložil: Lenka

Titulek: Ložnice

Dobrý den, prosím vás o radu..
Jakou barvu mám vymalovat ložnici, když v jednom koutku,rohu mám tmavší,dřevěné obložení.jakou barvu mám zvolit, když chci aby ložnice působila klidně a ůtulně,aby to působilo tak,že tam to obložení patří...Děkuji za radu Lenka

Datum: 21.06.2012

Vložil: Šárka

Titulek: Ložnice

Dobrý den,chtěla bych poradit jakou barvu zvolit do ložnice,postal je černá komoda bílá s černým a noční stolky také bílé.Děkuji.

Datum: 13.02.2012

Vložil: Jana

Titulek: barva koberce do ložnice

Dobrý den,
potřebovala bych poradit jakou barvu koberce do ložnice. postel je v barvě borovice a vymalování zatím bílé. to přizpůsobíme koberci.
Díky za radu

Datum: 16.09.2011

Vložil: david

Titulek: ggg

upup

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek


- Zajímají Vás automobily Škoda? Navštivte Bazar Škoda. - Vybírat barvy můžete na www stránkách Barvy