Ložnice

Ložnice je místem relaxace a odpočinku. Tomu by měl odpovídat nejen nábytek ložnice, ale vůbec veškeré barvy v ložnici. Podívejte se, jaké barvy zvolit do ložnice, abychom navodili  pohodovou atmosféru a naopak, jakým se pro jistotu vyhnout.

 

BARVY LOŽNICE

Do české ložnice se hodí spíše tlumené a jemné barvy, přece jen je ložnice místem relaxace a odpočinku. Volba barvy do ložnice je věcí osobního vkusu, ale může nám pomoci i inspirace. Osobně bych volil odstíny zelinkavé, béžové, narůžovělé a jiné pastelové barvy.

Jednotliví prodejci barev nabízejí nepřeberné množství barevných odstínů, a tak je paradoxně mnohem těžší zvolit si mezi nimi jednu jedinou barvu. Podle malého útržku papíru s vybraným barevným odstínem i těžko poznáte, jak bude nakonec výsledná barva ve vašem pokoji vypadat.

Tmavé odstíny barev by malou ložnici opticky zmenšily. Pro tento případ vyberte tedy nějaký světlý odstín. Váše ložnice se bude zdát větší.

Pokud je vaše ložnice dostatečně prostorná, budete mít při výběru mnohem volnější ruku. Zvolte romantické zářivé barvy, které váš pokoj prosvětlí a provzdušní.


Chladné barvy, jako modrá, zelená a šedá, jsou perfektní pro klidný spánek, protože nám dávají pocit klidu a ticha a působí relaxačně. 
I když jsou pro stěny v ložnici nejlepší barvy chladnější, můžete zvolit i nějaký teplý odstín. Použijte například máslovou žlutou, broskvovou nebo jemně růžovou k vytvoření teplé atmosféry.
Neutrální barvy jsou velmi elegantní a zároveň praktické, protože k nim můžete volit pestřejší doplňky (polštáře, obrázky, povlečení), které můžete podle nálady obměňovat. Barvy doplňků mohou být výrazné, např. tmavě červená, purpurová a sytě modrá nebo zelená. Až vás omrzí, jednoduše je vyměníte za nové.

Pokud chcete ve své ložnici vytvořit příjemnou atmosféru, nepoužívejte v ní více než 4 různé barvy. Nejlepší bude, když budou jednu dominantní barvu doplňovat ostatní barvy. Tyto barvy použijte na nábytek, povlečení a ostatní doplňky.


Ložnice- nábytek    Ložnice - fotogalerie

--

Diskusní téma: Ložnice

Datum: 08.06.2011

Vložil: Pavla K.

Titulek: Ložnice

Dobrý den.Ctěla bych poradit,jakou barvu zvolit do ložnice,kde je nábytek v borovici a parkety v buku. Tak kde je okno,chci zvolit bílou barvu.Děkuji Pavla

Datum: 24.11.2011

Vložil: Barva

Titulek: Re: Ložnice

Světle béžovou, světlince zelenou, na jednu stěnu třeba tmavší barvu..

Datum: 25.02.2010

Vložil: Iva

Titulek: ložnice obývák

Dobrý de, potřebuji poradit barevnou kombinací pro obývák a ložnici dohromady.Pokoj je umístěn na západní strany a koberec je daný zelený se světle modrými prvky.Děkuji vám moc.Iva

Datum: 04.08.2009

Vložil: matějíčková

Titulek: ložnice

dobrý den,
chtěla bych s ezeptat, jestli existují nějaká pravdila na malování stěn-je li lepší vymalovat tmavší barvou stěnu naproti oknu, nebo tmavá patří na stěnu kde je okno?
Děkuji.

Datum: 10.08.2009

Vložil: Vendy

Titulek: Re: ložnice

Dobrý den,pravidla na to nejsou,ale můžete si vymalovat tmavou barvou stěnu kde máte okno,jelikož Vám tmavá barva vytáhne okno nebo zase když si vymalujete tmavou barvou stěnu naproti oknu,tak Vám světlo z okna vytáhne barvu na stěně.Takže obě variace jsou možné.

Datum: 26.02.2009

Vložil: Pavla

Titulek: Ložnice

Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o radu.
Ložnici budu malovat modře.Za postelí bych chtěla mít světlejší modrou(ale ne moc světlou), protože tam ještě lepit "tetování" a ostatní stěny bych chtěla o něco tmavší.Můžete mi poradit jaké dvě modré barvy použít.Děkuji Pavla

Datum: 08.03.2009

Vložil: Dostálová

Titulek: Re: Ložnice

Na stránkách www.dulux.cz si můžete kombinovat různé barvy a jejich odstíny. Tak na to mrkněte- určitě si vyberete.

Datum: 10.08.2009

Vložil: Vendy

Titulek: Re: Re: Ložnice

Díky za typ stránek

<< 1 | 2 | 3 | 4

Přidat nový příspěvek


- Zajímají Vás automobily Škoda? Navštivte Bazar Škoda. - Vybírat barvy můžete na www stránkách Barvy